Kategorie

Nástavec betonový komínový díl pro krb SIESTA a ATLAS 40 cm

Nástavec betonový komínový díl pro krb SIESTA a ATLAS 40 cm
Výrobce: NORMAN
Model: 21101212
Dostupnost: Obvykle skladem
Dostupnost produktu Vám upřesní náš specialista
CZK
906
Naše cena 906 Kč
Bez daně: 749 Kč
Množství:  

Dostupné varianty:


* Povrchy:
  • jemný hnědý vymývaný
  • jemný bílý vymývaný
  • jemný bílo-šedý vymývaný

  • Komínové díly dodáváme pouze k zahradnímu krbu. V případě objednání samostatného dílu je účtována paleta a paletová přeprava!!

Betonové náhradní komínové díly se vyrábějí v délce 40 cm (rozměr vnější 28x28cm, vnitřní 18x18cm) a lze je použít na krby Atlas a Siesta. Použití náhradního komínového dílu jako dílu "prodlužovacího" je z bezpečnostních důvodů striktně omezeno takto: JAKO NÁSTAVEC LZE POUŽÍT POUZE 1 KS NÁHRADNÍHO KOMÍNOVÉHO DÍLU 40 cm, který bude bezpečně a trvale přikotven k nezávislé zcela stabilní konstrukci /zeď za krbem, trám apod./ pomocí dodávané spony vhodným způsobem /viz. příklady uchycení/, tak aby nemohlo dojít k pádu tohoto dílu ani při případné destrukci dílů spodních nebo při jiné nehodě.

Příklad uchycení komínového dílu sponou na cihlovou zeď pomocí závitové tyče M8 uložené do chemické malty

Příklad uchycení komínového dílu sponou na trámovou konstrukci pomocí šroubů do dřeva pr. 8 mm s šestihrannou hlavou

Návod na použití komínového dílu 40 cm k "nastavení" výšky zahradního krbu:

  1. Je možno použít pouze 1 ks dílu
  2. Krb musí být umístěn na dostatečně únosném podkladu aby nemohlo docházet k "sesedání" podloží a následně k naklonění krbu /bet. základ , zhutněný štěrkový podklad + základová deska krbu, dlažba apod./
  3. Dodatečný komínový díl musí být přichycen k základnímu komínovému dílu vhodným lepidlem /flexibilním mrazuvzdorným lepidlem na dlažby, žáruvzdorným silikonovým tmelem, jemnou cementovou maltou apod./
  4. Náhradní komínový díl musí být bezpečně a trvale přichycen k nezávislé a stabilní konstrukci /zeď za krbem, trámová konstrukce pergoly atd./ vždy však s respektováním ostatních zásad uvedených v návodu k použití, především s ohledem na hořlavé předměty či hořlavé stavební díly v blízkém okolí. Uchycení může být provedeno např. s použitím dodávané spony umístěné na přidávaný komínový díl v jeho horní polovině a uchycené do okolní konstrukce vhodným způsobem /dostatečně dlouhé šrouby prům. 8 mm do dřeva /min 10 cm v dřevěné konstrukci/, kotevní šrouby M8 případně chemická malta při uchycení do zdi apod. Výsledné uchycení by mělo mít nosnost min. 100 Kg ve svislém směru.
grilparty.cz